Bieżące informacje

Jeleniogórscy policjanci w obliczu wprowadzonych rozszerzonych obostrzeń prowadzą działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Data publikacji 26.03.2021

Jeleniogórscy policjanci w związku z wprowadzonymi rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa epidemicznego sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy osoby ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią korona wirusa. Tylko wczoraj funkcjonariusze ujawnili 78 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania wprowadzonych rozszerzonych zasad bezpieczeństwa epidemicznego, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej.

Policjanci tylko wczoraj ujawnili 78 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Nadal policjanci weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania.

Należy przypomnieć również, że w celu ułatwienia nadzoru nad osobami przebywającymi w izolacji domowej została przygotowana specjalna aplikacja pn. „Kwarantanna domowa”, która jest darmowa, bezpieczna i dostępna na systemy Android i iOS. To proste narzędzie, którego użytkowanie jest od pierwszego kwietnia obowiązkowe, znacznie ułatwia weryfikację realizacji obowiązków pozostania w kwarantannie. Każdego dnia do osób, które zainstalowały i aktywowały tę aplikację przychodzi wiadomość z prośbą o przesłanie swojego zdjęcia. Za pomocą geolokalizacji oraz programu do porównywania twarzy sprawdzane jest miejsce pobytu i osoba, która powinna pozostać w izolacji domowej.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

 

  • Jeleniogórska policjantka sprawdza czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania
Powrót na górę strony
Policja