Ta strona używa plików cookie!
close

34 punkty karne dla kierującego lekceważącego przepisy ruchu drogowego.

Data dodania: 17 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem, a policjanci naliczyli mu 34 punkty karne.

34 punkty karne naliczyli  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 36-letniemu  kierującemu  pojazdem marki Mazda za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. około godziny 8.25 na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Jadący za policyjnym pojazdem nieoznakowanym, wyposażonym w  videorejestrator, kierujący  pojazdem marki Mazda rozpoczął manewr wyprzedzania z nadmierną prędkością, zmuszając inny do zjechania, w celu uniknięcia zderzenia, a manewr ten zakończył na łuku drogi, na podwójnej ciągłej.  Jadąc dalej  na ograniczeniu prędkości do 90 km , kierujący miał 139 km, wyprzedzał inne auto na skrzyżowaniu, a kolejny pomiar prędkości wykazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 90 km na godzinę miał 179 km.

Pirat za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem, a funkcjonariusze naliczyli mu  34 punkty karne. Ponadto zatrzymali mu prawo jazdy.

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości