Ta strona używa plików cookie!
close

Drugstop w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich – spotkanie z rodzicami.

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Janowice Wielkie

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich przeprowadziła działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

11 stycznia  br.  st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze spotkała  się z rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich  w ramach projektu  „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkania policjantka przedstawiła  założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Ponadto poinformowała  o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.

  • konsekwencji zdrowotnych
  • mitów i stereotypów
  • odpowiedzialności karnej
  • listę instytucji pomocowych

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:

  • zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
  • podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
  • przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

podinsp. Edyta Bagrowska

Galeria