Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejni jeleniogórscy policjanci ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i otrzymali tytuł ratownika.

Data dodania: 13 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Trzech jeleniogórskich policjantów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i otrzymali tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin, a prowadzony był przez wykwalifikowaną w tym zakresie firmę. Są to już kolejni funkcjonariusze z tytułem ratownika w garnizonie jeleniogórskim.

8 października 2017 roku w Karpaczu w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej zakończył się kolejny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Udział w nim wzięło trzech jeleniogórskich policjantów – st. sierż. Dariusz Nowicki i sierż. szt. Marcin Sajdutko z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz sierż. Tomasz Łabojko
z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze. Kurs trwał 66 godzin podczas, których funkcjonariusze zapoznali się między innymi z procedurami  udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, z resuscytacją krążeniowo-oddechową, poznali zasady postępowania z osobą nieprzytomną , a także zapoznali się z innymi procedurami , które mogą wykorzystać w codziennej służbie.

Policjanci uzyskali tytuł ratownika, który po 3 latach podlega recertyfikacji. Są to już kolejni ratownicy w garnizonie policji jeleniogórskiej. Tytuł ratownika posiada 36 funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencji i ruchu drogowego.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości