Ta strona używa plików cookie!
close

O zagrożeniach rozmawiały policjantki podczas konferencji w jednym z jeleniogórskich hoteli w Jeleniej Górze.

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórskie policjantki 11 czerwca 2018 roku w jednym z jeleniogórskich hoteli wzięły udział w konferencji, której organizatorem było Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jeleniej Górze. W konferencji udział wzięli dyrektorzy CKU w Polsce, a ukierunkowana była na podnoszenie świadomości, kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym, a także rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz o zachowaniu w przypadku kontaktu z „trudnym klientem”.

11 czerwca 2018 roku  w jednym z jeleniogórskich hoteli odbyła się konferencja zorganizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jeleniej Górze, a udział w niej wzięli dyrektorzy tych placówek z całej Polski. Zaproszenie do udział w niej otrzymały również policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze- podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej oraz st. sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji.  

Podczas konferencji policjantki mówiły o zagrożeniach o charakterze terrorystycznym. Omówiły właściwe zachowania, procedury alarmowania na podstawie tematu „Wtargnięcie napastnika do placówki ”.

 

Ponadto rozmawiano  o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w tym oszustwach, kradzieżach na szkodę osób starszych, bezpieczeństwa w uchu drogowym, kontakcie z „trudnym klientem” –uczniem , rodzicem. Policjantki zachęcały również osoby młode do podjęcia służby w policji oraz zaprezentowały  proste techniki samoobrony w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

Galeria

Powiązane wiadomości