Ta strona używa plików cookie!
close

O zagrożeniach z uczniami w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny” rozmawiała jeleniogórska policjantka .

Data dodania: 14 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Janowice Wielkie

Jeleniogórska policjantka w ramach ogólnopolskie kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny” oraz w oparciu o założenia programów „Bezpieczna i przyjazna szkoła” , „Cyberprzemoc” , „Bezpieczne Wakacje” , których celem jest zapewnienie uczniom szeroko rozumianego bezpieczeństwa 12 czerwca br. spotkała się z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich.

Zajęcia z uczniami klas V-VII SP oraz drugich i trzecich gimnazjalnych przeprowadziła mł.asp. Arleta Kozikowska z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

 

Podczas spotkania funkcjonariuszka omówiła następujące zagadnienia:

  • „Dopalacze świadomość, zdrowie, życia” - przyczyny, skutki zdrowotne, fizyczne i psychiczne zażywania dopalaczy,  zagrożenia i pomoc dla osób uzależnionych.
  • Odpowiedzialność karna sprawców czynów zabronionych – ze szczególnym zwróceniem uwagi na narkotyki, dopalacze.
  • Skutki zażywania środków odurzających.
  • Cyberprzemoc – przyczyny, skutki, odpowiedzialność.
  • Przejawy demoralizacji nieletnich (papierosy, alkohol, narkotyki, wagary itd.),
  • Przemoc i agresja. Jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy.

Policjantka omówiła  różne zagadnienia , które czyhają na dzieci podczas złej organizacji zabaw , zwłaszcza w czasie wakacji. Apelowała o rozwagę i rozsądek.  Przypominała, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych, skoki do wody  to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała. 

 

podinsp. Edyta Bagrowska

Galeria

Powiązane wiadomości