Ta strona używa plików cookie!
close

Okradł sąsiada. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 2000 zł.

Data dodania: 14 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań w Jeleniej Górze. Mężczyzna wykorzystał okazję i najprawdopodobniej dorobił klucz do mieszkania sąsiada , za pomocą którego dostał się do środka. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 2000 zł. Teraz za kradzież z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze , do przestępstwa doszło 7 września ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Mężczyzna  wynajmował w jednym z budynków wielorodzinnych mieszkanie. Najprawdopodobniej wykorzystując okazję dorobił klucz do mieszkania sąsiada , za pomocą którego wszedł do  środka. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 2000 zł. Było to kino domowe, pieniądze oraz telefon komórkowy.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili i wytypowali 34-latka jako podejrzewanego o ten czyn.

Mężczyzna przyznał się tego przestępstwa. Oświadczył, że skradzione mienie sprzedał przygodnie spotkanym osobom.  Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za kradzież z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości