Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Data dodania: 11 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

8 września 2017 roku od godziny 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Efektem tych działań było ujawnienie przez policjantów 45 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 30 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów
i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc  w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony.

 

Efektem prowadzonych działań było ujawnianie przez policjantów 30 wykroczeń , których dopuścili  się piesi. 20 z nich  zostało ukaranych mandatami, a 10 pouczonych. Główne wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego to przechodzenie w miejscu niedozwolonym  oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Ponadto policjanci ujawnili 45 wykroczeń popełnionych przez kierowców, tj. nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych  oraz inne wykroczenia. Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami 43 kierujących,  1 pouczyli , a 1 za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

 

Działania takie będą prowadzone cyklicznie.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

 

Powiązane wiadomości