Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Data dodania: 13 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Od 10 do 12 listopada 2017 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzili akcję „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” . Efektem tych działań było ukaranie mandatami 89 kierujących, 16 za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem oraz ukarali mandatami 1 rowerzystę oraz 34 pieszych. Łącznie pouczyli 42 osoby.

Policjanci dyscyplinowali, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle  lub w miejscu niedozwolonym .

 

Do niechronionych uczestników zaliczamy pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, którzy uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony.

 

Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami  89 kierujących , 16 odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem, a 12 kierowców pouczyli. Wykroczenia , za jakie zostali ukarani kierowcy to nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych na przejściu.

Ponadto w trakcie działań mandat otrzymał 1 rowerzysta , za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych, 34 pieszych zostało ukaranych mandatami za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym, a 25 policjanci pouczyli.

 

Celem tych działań jest wpojenie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

 

Powiązane wiadomości