Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”.

Data dodania: 20 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

72 kierowców ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości to efekt prowadzonej 19 kwietnia 2017 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

Działania te skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

 

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy  kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

 

Efektem tych działań jest ukaranie 72 kierujących za  przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóch kierowców straciło na trzy miesiące prawo jazdy, gdyż  w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 51 km. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 93  samochody, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

 

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

 

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości