Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo młodzieży akademickiej podczas imprez Juwenaliowych.

Data dodania: 17 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Studenci z jeleniogórskich uczelni, jak co roku, wezmą udział w dniach od 17 do 19 maja br. w Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliach. W tym roku impreza ma nieco inną formułę, niż w latach poprzednich – w roku bieżącym impreza jest trzydniowa oraz połączona z inną tradycyjną imprezą młodzieżową tj. Finałem Ligi Rocka. Funkcjonariusze w tych dniach zabezpieczą m. in. teren w rejonie odbywających się imprez , tj. , tzw. „jeleniogórskie błonia”, a także będą kontrolować miejsca przemieszcza się osób, by nie dopuść do ewentualnych naruszeń prawa.

W dniach 17 – 19 maja w Jeleniej Górze na tzw. „błoniach jeleniogórskich” tj. na terenie zielonym ograniczonym ulicami Jana Pawła II, Zielną i Obrońców Pokoju, planowane jest przeprowadzenie imprezy pn. „Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2018”. W tym roku impreza ma nieco inną formułę, niż w latach poprzednich – w roku bieżącym impreza jest trzydniowa oraz połączona z inną tradycyjną imprezą młodzieżową tj. Finałem Ligi Rocka. Układ imprez jest następujący: w piątek 18 maja br. planowany jest Finał Ligi Rocka, natomiast w czwartek i w sobotę Juwenalia.

Impreza masowa pn. „Juwenalia” to tradycyjna impreza studencka, organizowana od wielu lat, również przez środowisko studenckie Jeleniej Góry.

Praca policjantów związana z zabezpieczeniem imprez rozpoczęła się już na wiele dni przed ich oficjalnym „startem”. Funkcjonariusze przygotowali stosowne plany i opracowali odpowiednie formy działań.

Celem działań Policji w dniach  17 – 20 maja br. roku na terenie Jeleniej Góry, w szczególności w rejonie imprezy masowej, będzie ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, bezproblemowe przemieszczanie się uczestników imprezy oraz zapewnienie prawidłowej organizacji i koordynacji przedsięwzięć związanych z przygotowaniem i kierowaniem działaniami policyjnymi związanymi z odbywającą się imprezą masową.

W prowadzonych działaniach Policja współpracować będzie ze Strażą Miejską w Jeleniej Górze. Współpraca polegać będzie na delegowaniu funkcjonariuszy SM do wspólnej realizacji patroli prewencyjnych w pobliżu miejsca imprezy.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości