Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci prowadzili akcję „Pieszy kontra pojazd”.

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

12 czerwca 2018 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie przeprowadzili akcję „ pieszy kontra pojazd”. Funkcjonariusze dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów z zakresu ruchu drogowego.

Policjanci podczas tych działań zwrócili szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie  w obrębie oznakowanych przejść, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. W trakcie działań dyscyplinowali również pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

 

W trakcie tych działań funkcjonariusze ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 14  pieszych, głównie za  przechodzenie w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle, a 5 pouczyli.  Policjanci ukarali również mandatami 47 kierujących, między innymi  za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz inne wykroczenia.

 

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości