Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w przedszkolu Okrąglaczek w Jeleniej Górze.

Data dodania: 13 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze Strażnikiem Miejskim w ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok” 12 października br. złożyli wizytę w Miejskim Przedszkolu nr 27 Okrąglaczek w Jeleniej Górze. Spotkanie zorganizowano pod kątem bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

W spotkaniu ze strony policji uczestniczyła st. sierż. Beata Sosulska- Baran  – z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz  Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

 

Po przywitaniu dzieci, prowadzący omówili rolę i zadania policjanta (dzielnicowego) w życiu dziecka i funkcjonowania rodziny.

Podczas zajęć, w części teoretycznej omówili dzieciom ,,bezpieczne zachowanie”:

§    na ulicy (przechodzenie przez ulicę – miejsca dozwolone – z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji, poruszanie się poboczem, zachowanie się w przypadku kierowania ruchem na drodze przez policjanta, znajomość znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, zakazu, nakazu, wyposażenie w elementy odblaskowe,

§    na dworze, podwórku- w tym podwórku przedszkolnym (podczas zabawy,
w kontakcie z osoba obcą, psem, dzikimi zwierzętami, etc).

 

W części praktycznej - ,,na świeżym powietrzu” – ze wszystkimi przedszkolakami mundurowi  udali się na przejście dla pieszych, na którym uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

 

Spotkanie w przedszkolu było ważnym przedsięwzięciem dla wyedukowania postaw maluchów w różnych sytuacjach dnia codziennego.

 

 

podinsp.Edyta Bagrowska

Galeria

Powiązane wiadomości