Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zdążyli uratować kobietę, która miała myśli samobójcze.

Data dodania: 14 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Szklarska Poręba

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 24-letnią mieszkankę Szklarskiej Poręby. Kobieta była w złym stanie psychicznym i groziła popełnieniem samobójstwa. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się nie dopuścić do targnięcia się kobiety na własne życie. Desperatka jeszcze tego samego dnia trafiła pod opiekę lekarzy.

13 czerwca 2018 roku około południa   oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację od osoby ze Stowarzyszenia Itaka, że zadzwoniła do nich kobieta, która poinformowała, że zamierza popełnić samobójstwo. Przekazała, że jest mieszkanką Szklarskiej Poręby, podała swoje imię, po czym się rozłączyła. Po tej rozmowie kontakt z nią się urwał.

W związku z zagrożeniem jej życia dyżurny natychmiast przekazał informację policjantom ze Szklarskiej Poręby, którzy rozpoczęli poszukiwanie kobiety. Wytypowanie dzwoniącej oraz ustalenia jej adresu zajęło funkcjonariuszom około godziny. Na szczęście  zdążyli z pomocą na czas. Kiedy pojawili się u niej w mieszkaniu, kobieta była sama, była w bardzo złym stanie psychicznym. 24-latka przyznała się, że zamierzała odebrać sobie życie . Kobieta potrzebowała pilnej pomocy , dlatego też zaraz po interwencji został przekazana pod opiekę lekarzy.

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości