Ta strona używa plików cookie!
close

Próbował włamać się do kościoła. Spłoszył go alarm.

Data dodania: 10 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Mysłakowice

Policjanci z Jeleniej Góry i Kowar zatrzymali mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego z kościołów na terenie gminy Mysłakowice. Mężczyzna zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm. W rozmowie z policjantami przyznał, że interesuje się antykami. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz policjanci z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, podejrzany 16 grudnia 2018 roku próbował włamać się do jednego z kościołów na terenie gminy Mysłakowice. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby podejrzewanej o ten czyn. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji i zabezpieczonych dowodów oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 34-latka, jako podejrzewanego o ten czyn. Mężczyzna przyznał się do tego przestępstwa i oświadczył, że interesuje się antykami.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości