Ta strona używa plików cookie!
close

Rozpoczęcie kolejnej edycji „Bezpieczna w swoim mieście” w Karpaczu.

Data dodania: 17 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

16 kwietnia br w Karpaczu rozpoczęła się druga edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet. Zajęcia odbywają się na sali sportowej w Karpaczu. Program realizowany jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji –IPA Region Jelenia Góra.

Pierwsze zajęcia dla Pań na sali prowadziły: podinsp Małgorzata Gorzelak  z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze i dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet ,sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły.

Kolejne spotkania z paniami będą poświęcone nauce podstawowych technik samoobrony. Przewidziane są również zajęcia z ratownikiem medycznym.

Panie uczestniczące w zajęciach będą miały okazję dowiedzieć  się jak bronić się przed napastnikiem oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej,  w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestniczki dowiedzą się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Głównym celem kursu samoobrony , jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

podinsp. Małgorzata Gorzelak

Załączniki

Brak załączników

Galeria