Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł rower w myśl zasady „okazja czyni złodzieja”.

Data dodania: 14 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 13 czerwca br. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 800 zł. Skradziony jednoślad policjanci odnaleźli tego samego dnia w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie został ukryty. Teraz mężczyźnie grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze wspólnie z przewodnikiem z psem  ustalili, a następnie  zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło  13 czerwca br.  w Jeleniej Górze. Właściciel pozostawił na chwilę niezabezpieczony  rower  pod jednym z budynków. Sytuację tę wykorzystał 19-latek i go ukradł. Jego wartość pokrzywdzony oszacował na 800 zł.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie  informacji, a także w oparciu o analizę nagań z kamer monitoringu wytypowali, a następne jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Skradziony jednoślad funkcjonariusze odnaleźli w pomieszczeniu gospodarczym, w którym 19-latek go ukrył. Utracony jednoślad zwrócono pokrzywdzonemu.

 Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp.  Edyta Bagrowska

Galeria

Powiązane wiadomości