Ta strona używa plików cookie!
close

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W JELENIEJ GÓRZE

Data dodania: 3 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

2 sierpnia 2018 roku w Jeleniogórskiej Filharmonii o godzinie 11.00, rozpoczęły się uroczyste obchody 99 rocznicy Święta Policji z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Tegoroczne święto związane z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę oraz obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Podczas uroczystości jeleniogórskim policjantom wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, między innymi: Dyrektor Biura Logistyki KGP w Warszawie, mł insp Małgorzata Borowik, Wice Wojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Posłanka na Sejm Zofia Czernow, przedstawiciele Biura Senatora Mroza i Wiceminister Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sekretarz Stanu Marzeny Machałek, Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, zastępca Prezydenta Jeleniej Góry  Piotr Paczóski,  Starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska, kapelan jeleniogórskiej Policji Zbigniew Kulesza, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele Sądu Okręgowego i Rejonowego oraz Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Jeleniej Górze, przedstawiciele służb mundurowych a także osoby prywatne oraz rodziny funkcjonariuszy.

Uroczystość poprzedzona była złożeniem kwiatów pod „Dębem Pamięci” oraz Mszą Świętą w intencji funkcjonariuszy Policji, Pracowników Policji i ich Rodzin w Kościele pw. Św Jadwigi w Miłkowie o godzinie 8.00.

Ceremonia uroczystych obchodów Święta w Jeleniej Górze, rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu i wprowadzeniem sztandaru.

Przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski, który podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienną Służbę i  pracę. Zapewnił, że jeleniogórska Policja dokłada wszelkich starań by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Podziękowania skierował również do rodzin policjantów i pracowników Policji, za cierpliwość i zrozumienie uciążliwości dnia codziennego, wynikających ze służby i pracy ich bliskich.

W trakcie uroczystości, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu- insp. Tomasz Trawiński oraz Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze  insp. Zbigniew Markowski wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku,  nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 160 policjantów.

Medale za długoletnią i rzetelną służbę policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w asyście Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniewa Markowskiego.

Ponadto jeleniogórscy funkcjonariusze zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez władze samorządowe i administracyjne, Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu a także Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Certyfikatów Bezpieczeństwa  dwóm obiektom rekreacyjnym działającym na terenie powiatu jeleniogórskiego przez Starostę jeleniogórskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Na zakończenie uroczystości, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w swojej przemowie podziękował jeleniogórskim policjantom za zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i całego powiatu.

Uroczystość zakończono złożeniem meldunku oraz odprowadzeniem sztandaru.

 

Podinsp. Małgorzata Gorzelak

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria

Powiązane wiadomości