Ta strona używa plików cookie!
close

Uwaga na oszustów !Próbowali wyłudzić hasła i login do konta.

Data dodania: 9 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych. Stosujmy zasadę organicznego zaufania w stosunku do telefonów od osób podających się za policjanta, pracownika urzędu czy instytucji. Policja zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku osób dzwoniących w imieniu najbliższych – syna, córki , itp. i nie przekazywanie im pieniędzy ani żadnych informacji dotyczących danych dostępowych do konta. W Jeleniej Górze pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod policjantów próbowali wyłudzić od jeleniogórzanki dane do jej konta.

Jak ustalili funkcjonariusze, 7 stycznia br. około godziny 15.45 do mieszkanki Jeleniej Góry  zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował ją o tym, że hakerzy przejmują konta i może stracić  pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Z uwagi na tę sytuację rzekomy policjant oczekiwał przekazania danych do jej konta.  Kobieta nie dała się nabrać. W międzyczasie z innego numeru zadzwoniła do banku, gdzie uzyskała informację, że mężczyzna, który dzwonił chciał ją oszukać i wyłudzić od niej pieniądze.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji  lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

 

Powiązane wiadomości