Ta strona używa plików cookie!
close

Wykorzystał znalezioną kartę do bankomatu.7 razy zapłacił nią za zakupy.

Data dodania: 12 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posłużył się znalezioną kartą do bankomatu. Mężczyzna co najmniej 7 razy zapłacił nią zbliżeniowo za zakupy. Ponadto okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego  mężczyznę podejrzanego  o kradzież z włamaniem. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy  za inne przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z KP I w Jeleniej Górze, do zdarzenia doszło 8 września br. w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony idąc ulicą zgubił kartę do bankomatu, którą znalazł 28-latek. Mężczyzna postanowił ją wykorzystać i zapłacił nią  zbliżeniowo co najmniej 7 razy za różne zakupy .Poniesione straty właściciel oszacował na blisko 300 zł.

Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy z kamer monitoringu wytypowali 28-latka jako podejrzewanego o te czyny.

Mężczyzna przyznał  się do tych przestępstw. Teraz odpowie za kradzież
z włamaniem , za co  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości