Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymana za wyłudzenie kredytów przez internet na zakup telefonów komórkowych.

Data dodania: 13 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa. Jeleniogórzanka za pośrednictwem jednego z portali internetowych wyłudzała kredyty i pożyczki na zakup drogich telefonów komórkowych. Nielegalny proceder trwał od września br. do października. Straty pokrzywdzonych oszacowano na nie mniej niż 75 tysięcy złotych. Teraz grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu  wspólnie z policjantami  z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 27-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta za pośrednictwem jednego z portali internetowych wyłudzała kredyty i pożyczki na zakup drogich telefonów komórkowych, które następnie sprzedawała za pośrednictwem innego portalu. Nielegalny proceder trwał od września do października br., a wartość strat pokrzywdzonych oszacowano na nie mniej niż 75 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

W trakcie przeszukania mieszkania 27-latki policjanci odnaleźli w nim dwa telefony komórkowe, a 1 został przejęty bezpośrednio od kuriera. Obecnie policjanci ustalają, do kogo trafiły pozostałe wyłudzone telefony.

Teraz kobiecie za oszustwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Galeria

Powiązane wiadomości