Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani na próbie kradzieży banera reklamowego. Jeden z nich ma na koncie dodatkowo 5 przestępstw.

Data dodania: 10 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra Kowary

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn na próbie kradzieży banera reklamowego w Kowarach. Jego wartość to 12 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn podczas zatrzymania posłużył się danymi brata w celu uniknięcia zarzutów w innych sprawach. Mężczyzna ten poszukiwany był przez policjanci z Jeleniej Góry, którzy podejrzewali go o kolejne 5 przestępstw. Teraz mężczyznom za popełnione czyny grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jeleniogórskiego  w wieku 35 i 40  na próbie kradzieży banera reklamowego.

Do zdarzenia doszło  5 lipca br. około godziny 21.20 w Kowarach. Policjanci patrolując miasto na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść baner. Jego wartość właściciel oszacował na 12 tysięcy złotych. 40-latek podczas zatrzymania podał dane swojego brata. W ten sposób chciał uniknąć kolejnych zarzutów w innych sprawach.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze poszukiwali go do kradzieży sklepowych, których dopuścił się w marcu br. Jego łupem padło mienie o wartości około 3 tysiące złotych. Były to między innymi perfumy,  konsola PlayStation z grami, krótkofalówki, depilatory. Ponadto mężczyzna odpowie również za paserstwo.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  35-latek odpowie za próbę kradzieży, natomiast jego kolega dodatkowo za inne kradzieże oraz paserstwo. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

 

 

Powiązane wiadomości