Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamania do piwnic i kradzieże. Teraz odpowie za to przed sądem.

Data dodania: 20 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali jeleniogórzanina, który kradł i włamywał się do piwnic. Takich przestępstw ma na koncie kilka, a dopuścił się ich od marca do kwietnia br. w Jeleniej Górze. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzieże i włamania.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w okresie od marca do kwietnia  br. dopuścił się w Jeleniej Górze kilku przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna włamywał się i okradał piwnice, a także wykorzystywał okazje i okradał garaże. Jego łupem padły  rowery,  rakiety do tenisa , zabawki dziecięce i inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą 10 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy , ustalają co stało się ze skradzionym mieniem oraz kolejnych pokrzywdzonych. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej 27-latek cześć skradzionego mienia  zastawił w lombardach, a część sprzedał przygodnym osobom.  Niektóre prowadzone sprawy zostały już umorzone, a po zatrzymaniu podejrzanego na nowo podjętych.

Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw, za które teraz  grozić  mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Powiązane wiadomości