: 456341
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ POLICJI JELENIOGÓRSKIEJ


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Jelenia Góra...
Jelenia Góra
24.11.2014 r.

Nie bądź obojętny – możesz uratować czyjeś życie !

Jeleniogórscy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2014/2015” sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

więcej »»
Jelenia Góra
24.11.2014 r.

Ukradł rower, a następnego dnia sam na siebie „doniósł”.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzież roweru o wartości 700 zł. Następnego dnia zgłosił się do komisariatu i poinformował , że to on go ukradł Właściciel pozostawił go pod jednym z budynków. Policjanci odnaleźli go na strychu jednego z domów, gdzie mężczyzna go ukrył.

więcej »»
Szklarska Poręba
24.11.2014 r.

Pobili i okradli pokrzywdzonego – zostali zatrzymani przez policjantów.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy podejrzani są o rozbój. Zatrzymani zaczepili idącego ulicą mężczyznę, pobili go i okradli. Ich łupem padło mienie o wartości 90 zł oraz dokumenty. Teraz grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Jelenia Góra
24.11.2014 r.

Weekend w liczbach.

W ciągu minionego weekendu jeleniogórscy policjanci przeprowadzili w regionie jeleniogórskim łącznie 228 interwencji, wylegitymowali 583 osoby, zatrzymali 20 osób, w tym czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz trzech poszukiwanych celem doprowadzenia ich do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Ponadto na drogach naszego powiatu doszło do 11 kolizji, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami , nieprawidłowy manewr cofania oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

więcej »»
Jelenia Góra
21.11.2014 r.

„Bezpieczny senior” – debata społeczna.

Policja jeleniogórska , Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta są organizatorami debaty społecznej , która odbędzie się 26 listopada 2014 roku o godzinie 11.00 w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

więcej »»
Jelenia Góra
21.11.2014 r.

Doba w liczbach.

W ciągu minionej doby jeleniogórscy policjanci przeprowadzili łącznie 148 interwencji, wylegitymowali 183 osoby, zatrzymali 11 osób, w tym trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz dwóch poszukiwanych w celu doprowadzenia ich do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności. Na naszych drogach doszło 4 zdarzeń drogowych, w tym do jednego z udziałem pieszego.

więcej »»
Jelenia Góra
20.11.2014 r.

Podejrzani o paserstwo.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o paserstwo. Jeden z nich przewoził z Niemiec, auto pochodzące z kradzieży, a drugi pilotował go tak, aby ten nie wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze odzyskali auto o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Teraz grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Jelenia Góra
20.11.2014 r.

Uwaga na instalacje grzewcze!

Jeleniogórska policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów oraz ostrzega przed zabójczym działaniem czadu. Silny wiatr, brak odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, niesprawne piece opałowe, czy piecyki gazowe, często powodują poważne w skutkach zatrucia tlenkiem węgla. Nie dopuśćmy, aby z powodu naszego zaniedbania czy lekkomyślności doszło do tragedii.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu