: 472174
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ POLICJI JELENIOGÓRSKIEJ

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie życzą jeleniogórscy policjanci.


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Jelenia Góra...
Jelenia Góra
30.03.2015 r.

Weekend w liczbach.

W ciągu minionego weekendu jeleniogórscy policjanci przeprowadzili w regionie jeleniogórskim łącznie 201 interwencji, wylegitymowali 634 osoby, zatrzymali 22 osób, w tym czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania autami oraz trzech poszukiwanych celem doprowadzenia ich do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Na naszych drogach doszło do 12 zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków.

więcej »»
Jelenia Góra
30.03.2015 r.

Święta Wielkanocne. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielonocnymi jeleniogórscy policjanci w dniach od 02 do 09 kwietnia br. prowadzą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

więcej »»
Jelenia Góra
30.03.2015 r.

Wykorzystały naiwność starszego mężczyzny i go okradły.

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może dwóm mieszkankom powiatu świdnickiego, które okradły starszego mężczyznę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Oszustki przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i zaproponowały pokrzywdzonemu refundację leków. Pod tym pretekstem weszły do mieszkania. Obecnie policjanci sprawdzają czy zatrzymane nie mają na koncie więcej podobnych czynów.

więcej »»
Jelenia Góra
30.03.2015 r.

Może odpowiedzieć za zabójstwo.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który może odpowiedzieć za zabójstwo. Zatrzymany wspólnie z pokrzywdzonym najpierw pił alkohol, a później doszło między nimi do sprzeczki i szarpaniny, która miała tragiczny finał. Efektem była śmierć 30-latka. Teraz drugiemu z mężczyzn grozić może nawet dożywocie. Ostatecznie o treści zarzutu zadecyduje prokurator prowadzący śledztwo.

więcej »»
Piechowice
27.03.2015 r.

Okradł znajomego podczas jego nieobecności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykorzystał okazję i okradł znajomego. Do kradzieży doszło podczas jego nieobecności w domu. Mężczyzna wszedł przez uchylone okno i ukradł mienie o wartości blisko 5 tysięcy złotych. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Jelenia Góra
27.03.2015 r.

Doba w liczbach.

W ciągu minionej doby jeleniogórscy policjanci przeprowadzili łącznie 71 interwencji, wylegitymowali 173 osoby, zatrzymali 11 osób, w tym dwóch poszukiwanych w celu doprowadzenia ich do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Na naszych drogach doszło 4 zdarzeń drogowych. Przyczyną tych zdarzeń było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, najechanie na tył innego auta oraz nieprawidłowy manewr wyprzedzania.

więcej »»
Jelenia Góra
27.03.2015 r.

.Podsumowanie akcji „TRUCK i BUS„

26 marca 2015 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili na drogach miasta działania pod kryptonimem „Truck i Bus”.

więcej »»
Kraj
27.03.2015 r.

Bądź bezpieczny na drodze!

1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu