: 464650
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ POLICJI JELENIOGÓRSKIEJ


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Jelenia Góra...
Jelenia Góra
28.01.2015 r.

Włamał się do firmy – ukradł komputery.

Policjanci zatrzymali jeleniogórzanina, który włamał się do siedziby jednej z jeleniogórskich firm. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 2500 złotych. Funkcjonariusze odzyskali łup w całości. Teraz za to przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Kowary
27.01.2015 r.

13-latek zatrzymany za uszkodzenia mienia i włamanie.

Policjanci zatrzymali 13-latka z Kowar podejrzanego o uszkodzenia mienia oraz kradzież z włamaniem. Czynów tych dopuścił się w Kowarach w kwietniu ubiegłego roku. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

więcej »»
Jelenia Góra
27.01.2015 r.

Doba w liczbach.

W ciągu minionej doby jeleniogórscy policjanci przeprowadzili łącznie 54 interwencje, wylegitymowali 193 osoby, zatrzymali 10 osób, w tym dwóch poszukiwanych w celu doprowadzenia ich do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności. Na naszych drogach doszło 9 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku. Przyczyny kolizji to nieprawidłowy manewr wymijania, cofania , nieustąpienie pierwszeństwa oraz najechanie na tył innego pojazdu.

więcej »»
Jelenia Góra
26.01.2015 r.

Spotkanie ze słuchaczami Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

23 stycznia br. w godzinach do 13.30 do 15.00 na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie słuchaczy Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z policjantami. Głównym tematem było przekazanie wszelkich informacji dotyczących oszustw, których ofiarami padają osoby starsze. Udział w spotkaniu wzięło około 60 osób.

więcej »»
Powiat jeleniogórski
26.01.2015 r.

Bezpieczne Ferie na Łysej Górze.

Policjanci wspólnie z ratownikami GOPR 24 stycznia br. na Łysej Górze „ w Dziwiszowie prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” oraz „Bezpieczny Stok”, które objęte są patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki , Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Funkcjonariusze w ramach działań również edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu , a ratownicy GOPR uczyli w jaki sposób udzielić pomocy w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku czy kontuzji na stoku.

więcej »»
Kraj
26.01.2015 r.

3/4 Polaków ma zaufanie do Policji.

Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

więcej »»
Jelenia Góra
26.01.2015 r.

Weekend w liczbach.

W ciągu minionego weekendu jeleniogórscy policjanci przeprowadzili w regionie jeleniogórskim łącznie 197 interwencji, wylegitymowali 737 osób, zatrzymali 19 osób, w tym czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami , jednego kierującego, który naruszył zakaz sądowy oraz dwóch poszukiwanych celem doprowadzenia ich do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Ponadto na drogach naszego powiatu doszło do 7 zdarzeń drogowych, których przyczyną było między innymi niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

więcej »»
Jelenia Góra
23.01.2015 r.

Ma na koncie co najmniej 11 przestępstw- wpadł w ręce policjantów.

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymany ma na koncie kradzieże i kradzieże z włamaniem, których dopuścił się od grudnia ubiegłego roku do stycznia br. w Jeleniej Górze. Jego łupem padło mienie o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu